Gotowiec inwestycyjny – case study

Gotowiec inwestycyjny

Gotowiec inwestycyjny – case study

Szukając możliwości dla swoich odłożonych środków wielu Polaków swoją szansę upatruje w rynku nieruchomości, obligacji,akcji, kruszców oraz kryptowalut. Inwestowanie w nieruchomości dla wielu osób jest to najbezpieczniejsza forma lokowania swoich środków. Gotowce inwestycyjne są to produkty inwestycyjne dostosowane do danego rynku generujące wyższe zwroty niż standardowy zakup nieruchomości czy to z rynku wtórengo czy pierwotnego. W poniższym artykule przedstawię i opiszę kilka z naszych przygotowanych inwestycji.

Gotowiec inwestycyjny to nic innego, jak nieruchomość/apartament przygotowany pod wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy, który ma generować zysk z najmu. Lokal jest przygotowany do zakupu przez inwestora, wyremontowany, wyposażony i urządzony. Wiele gotowców inwestycyjnych posiada również opcję obsługi najmu, dzięki którym inwestycja staje się w pełni bezobsługowa dla inwestora.

Gotowce inwestycyjne- oferta oraz sposób wykonania.

Jeżeli jesteś moim czytelnikiem mogłeś natknąć się na poprzedni artykuł https://mieszkania-silesia.pl/czym-jest-gotowiec-inwestycyjny-i-jak-dziala/ w którym dokładnie opisaliśmy rodzaje gotówców inwestycyjnych dostępnych na rynku przynoszących dochód pasywny.

Natomiast tym razem przedstawumy Wam tzw. “case study” które zostały przygotowane przez naszą firmę.

1. Siemianowice Śląskie- oferta na rynku była dostępna ponad 1.5 miesiąca. Nieruchomość została zakupiona do generalnego remontu wraz z rozprowadzeniem oraz montażemy wszystkich instalacji. Rozkład 55 metrowego lokalu pozwolił nam na utworzenie dodatkowego pokoju przenosząc kuchnię do salonu tworząc tzw aneks kuchenny. Osiedle zostało wybudowane w latach 50 XXw. ogrzwane było piecami węglowymi. W tego typu nieruchomościach mamy większą ilość kanałów wentylacyjnych pozwalających na tego typu manewry. Dodatkowym plusem jest odrębna własność. W porównaniu do spółdzielczego prawa własności akceptację musiał wydać jedynie kominiarz.      Pokó z aneksem kuchennym                                                Mieszkanie na Kasztanowej.

2. Kunickiego w Gliwicach. 64 M4 zostało podzielone na dwa mniejsze. Układ oraz rozstaw kominów wnetylaycjnych oraz pionów kanalizacyjncy pozwolił nam na wykonanie takiego zabiegu. Przy takiej kombinacji prąd oraz ciepło miejskie rozliczane jest na podlicznikach. Do mieszkań prowadzi jeden wspólny przedpokój. Powodem podziału mieszkania jest to, że mniejsze jednostki premium wynajmują się dużo szybciej przy okazji właściciel otrzymuję 50 wyższy czynsz

Mieszkanie numer 2 na trynku

3. Podział połowy kamienicy na mniejsze jednostki mieszkalne w przedziale od 25-50 metrów:  Zakup został dokonany przez 4 inwestorów z kapitałem przekraczającym ponad 1.5 mln zł. Powierzchnie przed zakupem miały po 120 m2. W celu wykonania tak szerokiego zakresu prac potrzebowaliśmy uzyskać pozwolenie na budowę. W kilku miejscach wzmacnialiśmy stropy, wybijaliśmy dodatkowe otwory w ścianach, doprowadzaliśmy nowe piony kanalizacyjne oraz dobudowywaliśmy kominy wentylacyjne.

Kamienica przy placu Matejki 3 w Chorzowie

4. Podział domu na trzy mieszkania

Już pierwszego dnia od momentu pojawienia się tej oferty wzbudziła nasze zainteresowanie swoim potencjałem. Dom  został przez nas wyszukany, następnie wyremontowany oraz podzielony na trzy mieszkania dzięki temu uzyskaliśmy wysoką stopę zwrotu. Mimo tego, że jest to dom jednorodzinny udało nam się uzyskać trzy dokumenty samodzielności z urzędu miasta. Taki zabieg umożliwił zwiększenie wartości nieruchomości.

Podział domu na 3 mieszkania.

5. Zakup udziałów i wydzielenie mieszkania w domu jednorodzinnym w centrum miasta.  Weszliśmy w posiadanie 50% udziałów od zwaśnionej rodziny. W tym przypadku głównym celem było uzyskanie zniesienie współwłasności drogą notarialną lub sądową. Niestety współwłaściciel nie

W jakie gotowce inwestycyjne warto inwestować? 

Branża gotowców inwestycyjnych spotyka się z coraz większym zainteresowaniem , jej wzrost wynika z możliwości lepszego zarobku. Zastanawiając się nad zakupem gotowca lub wejście w inwestycję nieruchomościową należy zastanowiść się jakim kapitałem dysponujemy oraz po jakim okresie będziemy chcieli z takiej inwestycji wyjść. Lokal, który zamierzamy nabyć powinien być zlokalizowany w dużych miastach takich jak Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa, Szczecin oraz Katowice gdzie popyt na tego typu lokalizacje jest największy. Jeżeli mówimy długoterminowym ulokowaniu gotówki i osięgnięciu w pewnym stopniu wolności finansowej warto skupić się na kawalerkach, mieszkaniach podzielonych na mniejsze jednostki oraz mieszkania podzielone na pokoje dla studentów (akademik). Każda z tych inwestycji niesie ze sobą ryzyka przy kupnie natomiast najważniejszą kwestią jest dostosowanie gotowca do grupy docelowej.

Gotowiec inwestycyjny a kompleksowa usługa 

Kupując nieruchomość za naszym pośrednictwem lub zlecając nam jego wykonanie dostajesz gwarancję na wykonany remont oraz proponujemy w pełni bezobsługową formę opieki takiej nieruchomości. Usługa składa się z weryfikacji oraz zasiedlenia najemcy, co miesięcznych rozliczeń ze społdzielnia lub wspólnotą, rozliczania mediów, kontakt z najemcami i rozwiązywanie problemów. W przypadku zakończenia umowy spisujemy protokół-zdawczo odbiorczy, rozliczamy kaucję i przygotwujemy mieszkanie pod kolejny najem.

Co należy sprawdzić przy zakupie gotowca inwestycyjnego:

Jest kilka elementów na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Do takich należy odpowiednie dobranie gotowca pod lokalny rynek, finansowanie gotowca inwestycyjnego kredytem lub gotówką, sprawdzenie aktualnego ROi oraz przyszły wskaźnik zwrotu z inwestycji, poprawność technicznego oraz prawnego wykonania remontu lub podziału nieruchomości. Warto zwrócić uwagę na tzw gwarancję zarabiania kwot rzędu 5000 zł. Część początkujących firm często nie znając lokalnego rynku sprzedaje w ten sposób przyszłe marzenia swoich klientów.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności