Czym jest gotowiec inwestycyjny i jak działa?

Gotowiec inwestycyjny to nieruchomość inwestycyjna wyremontowana w taki sposób aby poprzez wykorzystane atuty generowała wysoki  oraz stabilny dochód pasywny przy niskim ryzyku inwestycyjny. Taki lokal z reguły przynosi większe zwroty(roi) wykorzystując w pełni potencjał danego lokalu. Decydując się na zakup takiej nieruchomości możemy liczyć na zewnętrzną obsługe operator z reguły firmy zarządzającej wynajmem. Jest to gotowy działający biznes, dzięku któremu otrzymujesz pewne źródło wpływu i przewidywalny, bezobsługowy dla inwestora dochód.

Najważniejsze atuty gotowców inwestycyjnych mieszkalnych

 • gotowiec inwestycyjny powinien być przygotowany pod najem w wysokim standardzie oraz pełni wyposażone.
 • otrzymywanie co miesiąc dochodów ponieważ dokonujesz inwestycji z już podpisanymi umowami. 
 • dopasowany do lokalizacji o określonej stopie zwrotu.( nie musi być w Twojej okolicy)
 • Dokonująć zakupu gotowca inwestycyjnego musisz otrzymać gwarancję ze strony właściciela, że wszelkie prace są wykonane zgodnie ze sztuką oraz przepisami prawa budowalnego. 
 • oszczędzasz czas na wyszukanie oraz remont danej nieruchomości.
 • kompleksowa obsługa prawna,finansowa oraz wsparcie techniczne.
 • kapitał pracuje od pierwszego dnia. https://mieszkania-silesia.pl/jak-przygotowujemy-mieszkania-na-wynajem/

Rodzaje gotowców inwestycyjnych na przykładach nieruchomości 

 1. Mieszkanie kilku pokojowe. Ta forma gotowca raczej sprawdza się w miastach z dużą ilości uczelni wyższych takich Jak Szczecin Poznań, Wrocław nawet Katowice nastawione na wynajem studentom. Coraz wyższe stawki czynszów doprowadzają do sytuacji w której coraz częsciej takie pokoje wynajmują single lub singielki. Popyt na ten typ nieruchomości zależny jest od lokalizacji oraz wykonania. Można pomyśleć, ze im więcej pokoi w mieszkaniu tym lepszy zwrto z inwestycji. Prawda jest taka, że studecni zaczynają akceptować mieszkania w których wyodrębniono maksymalnie 4 pokoje. Większa ilość pokoi dramatycznie zmniejsza ilość chętnych najemców. 
 2. Mieszkanie na wynajem- to przykład mieszkania w pełni prawnego bez wykonanych przeróbek mieszkaniem. W tym wypadku zwrot z inwestycji jest najniższy natomiast takie aktywo jest najpłynniejsze na rynku. W przypadku problemów finansowych sprzedaż będzie dużo szybsza. 
 1. Duże mieszkania dzielone na kawalerki- Mieszkania dzielona są na mniejsze z reguły to kawalerka w przedziale 15-25 m2 lub dwupokojowe. W przypadku zakupu takiej nieruchomości musimy uważać na techniczne wykonanie poszczegłolnych mieszkań. W łazienkach oraz kuchni konieczna jest wentylacja oraz odpowienia grubość pionów kanalizacyjnych. Wynajmowane są osobom pracującym oraz młodym parom szukającym mieszkania na start. 
 1. Kwatery pracownicze- ta forma gotowca charakteryzuje się wysoka stopą rentowności, ale i najwyższym ryzykiem. Polega na wynajęciu jak największej liczbie miejsc noclegowych. Z reguły w kilku pokojach takich łóżek może być nawet do 20 sztuk. Takie nieruchomości podlegają częstym naprawom z racji szybszej amortyzacji. Istnieje spore zagrożenie ze strony sąsiadów, którzy widząc taką ilość osób będą mogłyby donieść do odpowiednich służb, które zakażą takiej formy działalności. 
 2. lokal usługowy – Przy przejęciu pomieszczenia z najemcą od razu po zakupie uzyskujemy dochód.  
 3. działka w tym wypadku miesięczny wpływ może być zrealizowany poprzez dzierżawę. Jedyna rola to inwestycja w ziemię. 

Jak bezpiecznie kupić lokal inwestycyjny

Mieszkania na wynajem  stają się coraz popularniejsze. Jest to inwestycje z reguły o niskim ryzyku. Jednak przypadku gotowców należy przeanalizowac szereg kwestii prawno technicznych, aby nie żałować zakupu nieruchomości. Sposób wyremontowania gotowca inwestycyjnego w ogromnej mierze decyduje, czy dane mieszkanie będzie dobrą inwestycją, czy dużym problemem. Kupując dany gotowiec inwestycyjny powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić takie elementy jak:

 • instalacja elektryczna- powinna zostać całkowie wymieniona oraz dostosowana do aktualniego zapotrzebowania na pobór. 
 • instalacjia wodno kanalizacyjna- należy przeanalizować odpowiednie czy prawidłowo funkcjonuje (odpowiednie spadki oraz kąty nachylenia rur) 
 • odpowiednia ilość kanałów wentylacyjnych- kanały powinny być zlokalizowane bezwględnie w każdej kuchni oraz łazience. Częstym problemem przy podziale na pokoje jest przenoszenie kuchni do przedpokoju w ktorym pierwotnie nie było montowanej wentylacji.
 • ilość łazienek oraz wc.przy zakupie wielopokojowego mieszkani, warto upewnić się, że posiada ono więcej niż jedną toaletę. Takie mieszka powinno oferować większy komfort i funkcjonalność.
 • doświetlenie pomieszczeń musimy dopasowywać je do aktualnych wytycznych. Ważne też jest odpowiednie doświetlenie pomieszczeń nieposiadających takich możliwości.
 • odpowiednie zgody oraz dokumenty. Tutaj notariusz wypisze odpowiedni zestaw. 

Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy zakupie gotowca inwestycyjnego:

Przed transakcją zakupu przeanalizuj kto stoi za przygotowaniem gotowca inwestycyjnego, jak długo fima działa na rynku, poproś o opinie osób, które aktualnie współpracują . Zwróć uwagę na tzw. “pewną lokalizację”, profil przyszłego najemcy, ilość miejsc parkingowych, metraż , stan techniczny gotowych mieszkań na wynajem. faktyczne możliwości generowania dochodu pasywnego, dokładnie przeczytaj umowę. 

Jak sprawdzić zwrot z inwestycji?

Zakup mieszkania na wynajem to inwestycja, która musi przynosić odpowiedni zwrot względem włożonego kapitału. Założmy, że został nam zaproponowany dwupak w którym miesiąc dochodów z tej inwestycji wynosi 3200 zł. Oczywiście mówimy tu o kwocie bez opłat do spółdzielni, Na umowie powinieneś dbać o to aby opłaty były rozbite na osobne rubryki w przypadku gdyby wspólnota podniosła te nie zależne od Ciebie. 

Gdzie szukać takich inwestycji?

Przedewszystkim wśród sprawdzonych firm, które mają doświadczenie w tworzeniu podobnych produktów. W lokalizacjach, które są perspektywiczne. W miejscach w których występuje niski poziom bezrobocia oraz powstają nowe strefy ekonomiczne. Z reguły mieszkania gwarantują szybkie zwroty w danym momencie natomiast inwestując w gotowiec inwestycyjny powinniśmy dobierać takie, które będą przynosi zyski w perspektywie lat. Możesz zapoznać się z naszą ofertą lub skontaktować się w tym celu z nami. Współpracujemy z ekipami remontowymi, które zostały “sprawdzone” na wielu inwestycjach. Na pewnym etapie prac możesz zdecydować jak będzie wyglądało wnętrze. 

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności