Inwestycja w mieszkanie? Jak to robimy?

Poznaj historię naszej współpracy z Panem Marcinem

Inwestycja w mieszkanie na wynajem to pierwsza myśli gdzie statystyczny Polak ulokowałby zarobione przez siebie pieniądze. Chcąć zadbać o swoją przyszłość, osiągnąć dochód pasywny lub zabezpieczyć swoje dzieci kupując nieruchomość powinieneś zapoznać się również z problemami wynajmu mieszkania. Z tego artykułu dowiesz się, jak pomogliśmy naszemu klientowi w przygotowaniu mieszkania na wynajem i jak urządzić lokal, by był atrakcyjny dla potencjalnych wynajmujących.

Inwestowanie w mieszkanie na wynajem – jakie przeszkody możesz napotkać?

Kilka miesięcy temu zgłosił się do nas Pan Marcin z problemem niedokończonego oraz niewłaściwie przeprowadzonego remontu przez firmę zarządzającą. Zakupiony przez niego lokal o powierzchni 60 m2 z trzema pokojami potrzebował odświeżenia. Jedynie łazienka nie wymagała nakładów finansowych i nadawała się do użytku. Zatrudniona firma okazała się nierzetelna. Klient nie mógł się z nią skontaktować, a telefonicznie był zbywany. Jednocześnie musiał ponosić comiesięczne opłaty do spółdzielni oraz koszty związane z brakiem lokatorów. Efekty przeprowadzanych prac i ich tempo nie satysfakcjonowały go, dlatego postanowił zgłosić się do nas.

https://mieszkania-silesia.pl/mieszkania-inwestycyjne/

Przygotowanie mieszkania na wynajem – jakie prace remontowe wykonaliśmy?

Nasze zadanie polegało na przygotowaniu mieszkania pod wynajem oraz przeprowadzeniu wszelkich prac remontowych. Skorygowanie wcześniej popełnionych błędów wymagało od nas wiedzy i precyzji. Co dokładnie musieliśmy zrobić?

W zakres naszych prac wchodziły zadania takie jak:

 • wyrównanie podłóg,
 • położenie paneli,
 • demontaż oraz wykonanie nowych mebli kuchennych,
 • pełne wyposażenie mieszkania,
 • zamówienie i montaż sprzętu AGD,
 • malowanie ścian,
 • przygotowanie nieruchomości do profesjonalnej sesji fotograficznej,
 • przygotowanie atrakcyjnej dla potencjalnych lokatorów oferty,
 • wyszukanie odpowiedniego najemcy,
 • podpisanie umów i pomoc we wszelkich formalnościach,
 • comiesięczne rozliczanie czynszów.

Wszystkie prace remontowe oraz poprawki wykonaliśmy w ciągu dwóch tygodni. Od przekazania kluczy do wynajęcia mieszkania minęły już ponad 2 miesiące. Ku radości właściciela mieszkanie co miesiąc generuje dodatni cash flow. Pan Marcin docenił nasz trud, świetny kontakt, sprawne działanie i przekazał nam swoje kolejne dwie nieruchomości na terenie Katowic, którymi opiekujemy się do dziś. Cieszymy się z tak owocnej współpracy i dziękujemy za zaufanie. Przy odpowiedniej wiedzy, parametrach mieszkania oraz lokalizacji inwestycja w mieszkanie na wynajem nie będzie problematyczna.

Dlaczego warto inwestować w mieszkanie na wynajem?

Jeśli chcesz dobrze ulokować zaoszczędzone pieniądze, pomyśl o zakupie gruntu w atrakcyjnej lokalizacji. Jak pokazuje powyższa historia naszego klienta, inwestowanie w takie lokale może stanowić wyzwanie, jednak dzięki współpracy z rzetelną firmą zarządzającą, możesz uniknąć wielu problemów i komplikacji. Nasz klient, Pan Marcin początkowo trafił na niesumienną ekipę remontową, która zostawiła go z problemem niewłaściwie przeprowadzonego remontu oraz nieodpowiednio zamontowanych mebli kuchennych.

W jaki sposób urządzić mieszkanie??

W przypadku wyżej opisanej nieruchomości Pana Marcina uznaliśmy, że mieszkanie jest przestronne, jego powierzchnia wynosi 60m2. Z tego względu za grupę docelową uznaliśmy rodzinę z dziećmi i urządziliśmy lokal oraz przygotowaliśmy oferty, uwzględniając ich potrzeby.

Aby zwiększyć zainteresowanie potencjalnych wynajmujących, wykorzystaliśmy wiedzę z zakresu home stagingu. Zmiany wprowadzone przez specjalistę sprawiły, że nieruchomość zaczęła prezentować się lepiej zarówno podczas prezentacji, jak i sesji fotograficznej. Co ciekawe, tak przeprowadzone zmiany zazwyczaj pozwalają skrócić czas znalezienia lokatora średnio o 40% pomimo wyższej ceny najmu. Zdjęcia decydują o pierwszym wrażeniu zainteresowanych. Inwestycja w mieszkanie powinna spełniać szybki przepływ finansowy.

Jak urządzamy mieszkanie pod wynajem?

 • Wybieramy uniwersalne meble, do których można dobrać zgodne z gustem najemcy dodatki.
 • Kupujemy dobrej jakości sprzęty – dbamy o niskie zużycie energii.
 • Stawiamy na jasne ściany i podłogi – dzięki temu wnętrza wydają się czystsze i optycznie większe.
 • Liczy się dla nas komfort oraz funkcjonalność – dbamy o to, by nawet małe mieszkanie, spełniało swój cel i było przytulne.

Myślisz o inwestycji w mieszkanie? Potrzebujesz pomocy w remoncie i znalezieniu nowego lokatora? Pomożemy Ci w całym procesie i wszystkich formalnościach. Napisz do nas lub zadzwoń, by porozmawiać o współpracy.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności