Inwestując w nieruchomości zwróc uwagę na…

Rynek nieruchomości nieustannie zmienia się i ewoluuje. W segmencie komercyjnym jest to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości wzmacnia fakt, że łączy on w sobie cechy rynku rozwiniętego i wschodzącego, oferując relatywnie wysoką stabilność kapitału i relatywnie szybki wzrost zysku. Za takie osiągnięcia odpowiedzialne są w dużym stopniu style i trendy. Kształtują upodobania potencjalnych osób zaintereaowanych inwestowanie w nieruchomości, przez co są niewątpliwie kluczowym elementem budowania tego segmentu gospodarki.

Czym właściwie są style i trendy?

Trend to istniejący w danym momencie kierunek rozwoju w jakiejś dziedzinie. Można określić go również jako kierunek zmiany w stylu życia, powstały w efekcie oddziaływania otoczenia ekonomicznego, demograficznego, społecznego, prawnego, czy technologicznego. Trendy mogą mieć charakter krótko- lub długookresowy; a pod względem zasięgu globalny lub regionalny. Przedsiębiorstwa i osoby prywatne działające na konkurencyjnym rynku nieruchomości podejmują działania o zróżnicowanym charakterze, mające służyć realizacji celów inwestycyjnych. Wśród czynników decydujących o zyskownej działalności mieszkaniowej są także trendy charakteryzujące potencjalnych nabywców nieruchomości, ich oczekiwania, preferencje, zachowania. Działalność przedsiębiorstw na rynku nieruchomości, zgodna z obserwowanymi trendami, zwiększa szansę powodzenia, oznacza wyższą skuteczność i efektywność działania.

Kształtowanie się trendów na rynku nieruchomości

Trendy w gospodarce są jednym z kluczowych czynników mających wpływ na powodzenie i realne szanse sprzedaży, czy wynajmu mieszkania. Dzięki ich obserwacji łatwo zidentyfikować zbliżające się nieuchronnie zmiany, które wykorzystać można do objęcia wiodącej pozycji w branży inwestycyjnej. Prawie każdy produkt w gospodarce podlega wpływowi trendów, również lokale mieszkalne. Obserwując te trendy, dużo łatwiej podjąć trafne decyzje, zarówno związane z bieżącymi inwestycjami, jak i problemami, które mogą pojawić się w przyszłości. Znajomość trendów przydaje się także, gdy przygotowujemy ofertę nieruchomości, przeprowadzamy generalny remont przed sprzedażą, a także gdy budujemy plan marketingowy, który pozwala przewidzieć zachowanie przyszłych klientów.https://mieszkania-silesia.pl/najemca-nie-placi-czynszu-za-mieszkanie-co-robic/

Obecne style i trendy na rynku inwestowanie w nieruchomości

Rynek nieruchomości coraz śmielej sięga po nowoczesne technologie, zarówno do prezentacji inwestycji klientom, jak i w zakresie dodatkowego wyposażenia mieszkań i osiedli w różnego rodzaju rozwiązania. Najnowsze badania pokazują że wśród społeczeństwa zaczyna dominować minimalizm, inteligentne rozwiązania, maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, funkcjonalność, komfort i energooszczędność. Pierwotny i wtórny rynek mieszkań w dużych miastach jest bardzo dynamiczny i stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnych mieszkańców. Poniżej przygotowaliśmy listę najpopularniejszych trendów na rynku nieruchomości:

Większy metraż nieruchomości

W ostatnich miesiącach zaobserwować można wzrost zainteresowania nieruchomościami o większym metrażu, mowa tu głównie o domach powyżej 100 m2 oraz mieszkaniach powyżej 60 m2. Zaprzecza to trwającej przez ostatnie lata modzie na tzw. “mieszkania kompaktowe” – czyli mieszkania o niewielkich metrażach, mieszczące jak największą ilość pokoi, nie tracąc przy tym swojej użyteczności.

Mieszkania i lokale usługowe na wynajem

W minionych miesiącach w związku z wprowadzonym zakazem wynajmów krótkoterminowych z powodu pandemii, nastąpiło uwolnienie setek lokali mieszkaniowych, które do tej pory przeznaczone były dla wynajem dla turystów na krótkie terminy. Większość tych lokali trafiła na rynek wynajmu długoterminowego, co w znacznej mierze przyczyniło się do chwilowego spadku stawek najmu, a więc i większego zainteresowania inwestorów.

Ogródek, balkon, taras – dodatkowa powierzchnia, która wpływa na atrakcyjność mieszkania

Niezaprzeczalnie w ostatnich miesiącach dla nieruchomości mieszkaniowych olbrzymim atutem stała się wszelkiego rodzaju dodatkowa powierzchnia, umożliwiająca przebywanie na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu, czy mieszkania. Balkony, tarasy, czy przydomowe ogródki mimo iż zawsze były doceniane przez przyszłych nabywców obecnie, nierzadko stanowią jeden z głównych czynników wpływających na decyzję o zakupie bądź wynajmie danej nieruchomości.

Więcej światła i innowacyjne technologie

Kolejnym z nowych trendów na rynku mieszkaniowym jest oświetlenie i różnego rodzaju nowe technologie. Nowoczesne domy i mieszkania na sprzedaż są przyjazne dla naturalnego środowiska. Dużą wagę przykłada się do tego, by koszta ogrzewania budynku mieszkalnego oraz zużycie energii było niskie. W tym celu stosuje się inteligentne systemy izolacji, a także innowacyjne systemy grzewcze.

Luksusowe nieruchomości

W obecnych czasach to właśnie luksusowe nieruchomości dla wielu inwestorów stają się bezpieczną przystanią do lokowania swojego kapitału, gwarantującą z większy i pewniejszy zysk niż inwestowanie na giełdzie czy trzymanie środków na lokatach bankowych.

Flipy – mieszkania do remontu sprzedawane z zyskiem

Wśród nowych trendów, jeśli chodzi o budynki i mieszkania pod inwestycję, pojawia się także rewitalizacja. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup atrakcyjnych budynków, np. kamienic z zamiarem przeprowadzenia rewitalizacji. Bogata architektura z dawnych lat, odświeżona i wzbogacona o nowoczesne udogodnienia to trend, który jest korzystny zarówno dla sprzedawców, jak i dla potencjalnych kupców oraz lokalnych społeczności.

Ciężko jednoznacznie przewidzieć jak w najbliższym czasie zachowa się rynek. Minione miesiące pozwalają jednak określić tendencje i trendy, które w widoczny sposób obecnie możemy zaobserwować. Nieruchomości niezaprzeczalnie były, są i będą najlepszym aktywem inwestycyjnym.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności