Sprzedam kamienice-pełen proces.

Jesteś właścicielem kamienicy lub udziałów w tego rodzaju nieruchomości, który zastanawia się nad sprzedażą?? Nie masz czasu na zajmowanie się sprzedażą danego budynku, oprowadzanie potencjalnych zainteresowanych zakupem i odpowiadanie na dziesiątki pytań dotyczących transakcji, chcesz uwolnić się od czasochłonnych formalności a hasło sprzedam kamienice spędza Ci sen z powiek??

Masz dość problemów wynikających z posiadanego udziału lub kamienicy, która nie przynosi wystarczającyh dochodów mimo ciągłych remontów? Jesteśmy w stanie przeanalizować Twoją nieruchomość, pomóc ją sprzedać lub bezpośrednio dokonać zakupu. Często podobne budynki rewitalizujemy tym samy poprawiamy tkankę miejską. Sprawnie zajmiemy się całym procesem sprzedaży lub kupna kamienicy. W tym artykule wyjaśniamy, jak sprzedać kamienicę i kiedy warto to zrobić.

Na co zwrócą uwagę potencjalni kupujący

Każda osoba myśląca o zakupie kamienicy będzie brała pod uwagę dwa najważniejsze
czynniki: stan budynku i cenę. To dość oczywiste. Ale dochodzi także szereg innych
warunków, które postaram się tutaj wyłuszczyć (przynajmniej te najważniejsze):

• formalności związane z nabyciem przez aktualnego właściciela (jak została
zakupiona?
• inwentaryzacja lokali i budynku
• opis stanu technicznego budynku (najlepiej w formie książki technicznej obiektu)
• wiek kamienicy i sprawdzenie, czy jest pod ochroną konserwatora
• charakterystyka lokatorów
• projekty instalacji (kanalizacja, gaz, elektryka itp.), a także ich stan
• wszystkie sprawy urzędowe (najlepiej pełna dokumentacja)
• czy kamienica znajduje się w rejestrze zabytków (żeby wiedzieć czy i jakie remonty
można wykonywać)
• księga wieczysta
• status prawny (czy nie ma żadnych niedociągnięć przekłamań, niedomówień,
niezgodności itp.)
• służebności (art. 285 z kodeksu prawa cywilnego: nieruchomość można obciążyć na
rzecz właściciela innej nieruchomości)
• plan miejscowy (MPZP – Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego)
• rodzaj i stan stropów oraz dachów

Sprzedam kamienice – przeszkody i problemy podczas szukania nabywcy

Zadbane budynki szybko znajdują potencjalnych nabywców. Jednak inwestorzy mogą nie być przygotowani na ewentualne komplikacje związane z remontem. W przypadku starych obiektów trzeba liczyć się z wieloma formalnościami oraz zgodą konserwatora zabytków.

https://mieszkania-silesia.pl/kamienica-przy-placu-matejki-3-w-chorzowie/

Sprzedaż kamienicy w wielu przypadkach wiąże się z problemem zbycia budynku z powodu złego stanu technicznego oraz koniecznością przeprowadzenia prac remontowych. Lokale często są zajęte przez najemców, co dodatkowo komplikuje proces sprzedaży spowodowany zasiedzeniem, posiadaniem mieszkania, ustawa o ochronie praw lokatorów oraz brak mieszkań socjalnych oraz komunalnych w danym mieście . Potencjalnych nabywców nierzadko odstrasza też świadomość, że obiekt znajduje się w tzw ewidencji lub rejestrze zabytków.

Wymienione wyżej czynniki sprawiają, że wyszukanie odpowiedniego kupującego może okazać się trudnym wyzwaniem. Podczas zakupu lub sprzedaży tego rodzaju nieruchomości trzeba więc zwracać uwagę na potencjał danego budynku i możliwości architektoniczne. Jakie są największe atuty kamienic na sprzedaż?

Kamienica na sprzedaż – największe zalety takich budynków

Dlaczego warto inwestować w kamienice na sprzedaż? Takie budynki najczęściej usytuowane są w najatrakcyjniejszej części miasta, na drogich działkach lub w pobliżu interesujących punktów takich jak parki, biurowce, centra handlowe, placówki edukacyjne czy miejsca handlowo-usługowe. Kamienice niewątpliwie cenimy za niepowtarzalny styl i klimat. Wewnątrz znajdziemy atrakcyjne elementy wystroju takie jak piece kaflowe, kominki, drewniane podłogi, duże okna, a także zdobione drzwi. Wysokie sufity sprawiają, że pomieszczenia są lepiej oświetlone, jaśniejsze i sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Wnętrza kamienic często zawierają nie tylko lokale mieszkalne, ale i pomieszczenia przeznaczone na działalność komercyjną.

Powyżej opis kamienieny, które pomogliśmy sprzedać właścicielowi.

Czy pomimo wyżej wymienionych zalet masz problem ze sprzedażą kamienicy? Jesteś w odpowiednim miejscu. Wiemy, jak Ci pomóc. Poznaj skuteczny sposób na szybką sprzedaż takiej nieruchomości.

Sposób na sprzedaż kamienicy.

Jesteś świadomy, że remont Twojej kamienicy to skomplikowany proces, który wymaga sporych nakładów finansowych, a wysoka cena nieruchomości utrudnia Ci znalezienie nabywcy? Kupimy od Ciebie kamienicę lub znajdziemy inwestora zainteresowanego danym budynkiem. Niestraszna nam skomplikowana sytuacja własnościowa, problemy prawne i konieczność przeprowadzenia generalnego remontu.

Widzimy potencjał ukryty w zabytkowych kamienicach i dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak sprawnie przeprowadzić takie prace remontowe. Jesteśmy zainteresowani zakupem zarówno zmodernizowanych obiektów, jak i budynków przeznaczonych do renowacji.

Kamienica na sprzedaż – jak sprzedać udział w nieruchomości?

Czy jesteś jednym z właścicieli kamienicy i zastanawiasz się jak sprzedać udział w nieruchomości? Być może nabyłeś go poprzez spadek i zastanawiasz się, jak na tym zyskać. Czy zapisy w umowie są dla Ciebie skomplikowane? Skontaktuj się z nami również w sytuacji, gdy posiadasz udział w kamienicy i zależy Ci na tym, by zamienić go na gotówkę. Zadbamy o to, by transakcja przebiegła prawidłowo, dopilnujemy, by maksymalnie przyśpieszyć proces sprzedaży.

Sprzedam kamienice- co dalej?

Napisz do nas lub zadzwoń, a przedstwimy proces sprzedaży oraz zaproponujemy pomoc przy jej zbyciu. Zajmiemy się weryfikacją dokumentów, pomożemy w kwestiach prawnych, udzielimy Ci wsparcia w zakresie usług architektonicznych i szybko odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Dzięki naszej pomocy uzyskasz wsparcie notarialne i prawne, a także pomoc w zarządzaniu obiektem.

Zapoznaj się z naszą ofertą sprzedaży kamienic i skontaktuj się telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności