Śląsk – największe inwestycje ostatniej dekady

Górny Śląsk – dawniej kojarzony tylko z wydobyciem węgla, dziś wyróżnia go również wysoka atrakcyjność inwestycyjna. Najwyższym poziomem atrakcyjności inwestycyjnej cechują się głównie podregiony o charakterze metropolitalnym. W ostatniej dekadzie, na Śląsku powstało wiele spektakularnych obiektów i przestrzeni, które stanowią swoistą wizytówkę tego regionu. Oto kilka z nich:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Ten niezwykle interesujący obiekt architektoniczny znajdujący się w Katowicach jest wyjątkowym miejscem dedykowanym biznesowym wydarzeniom w Polsce. Do użytku oddany został w 2015 roku, a zaprojektowała go grupa JEMS Architekci. Koszt wybudowania wyniósł 378 mln zł, z czego połowę pokryła dotacja z Unii Europejskiej. Międzynarodowe Centrum Kongresowe to miejsce łączące funkcję konferencyjną, kongresową, wystawienniczą i widowiskową, które pomieści do 15 000 osób. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych, w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych. Wyróżnia się postindustrialną estetyką i użytecznym designem.

Wieżowce KTW

Ten kompleks biurowy mieszczący się w miejscu wyburzonego Budynku Dyrekcji Kolei Państwowych, położony jest w Katowicach przy al. Roździeńskiego 1, obok Spodka i ronda gen. Jerzego Ziętka. Budowa pierwszego wieżowca zakończyła się w 2018 roku. Wieżowiec ten ustanowił nową jakoś przestrzeni, łączącej w sobie funkcje biurowe, usługowe i publiczne. Warto wspomnieć, że w 2019 roku rozpoczęła się również budowa drugiego budynku kompleksu biurowego, który wzniesiony będzie na wysokość 134 metrów.

Arena Gliwice

Ten nowoczesny obiekt, będący halą widowiskowo-sportową zapewnia 17 178 miejsc siedzących i stojących. Nic więc dziwnego, że uznawany jest za jeden z największych obiektów tego rodzaju w kraju. Budowano go 5 lat, a do użytku oddano w 2018 roku. Halę zaprojektowało konsorcjum firm Perbo Projekt i Modern Construction System, autorami hali byli Piotr Rudolf Łabowicz-Sajkiewicz, Marcin Janusz Kulpa i Grzegorz Sowiński. Arena Gliwice to blisko 555 tys. metrów sześciennych do wykorzystania na bardzo wiele sposobów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, śmiało można w nim organizować nie tylko widowiska rozrywkowe, ale także zawody sportowe.

Silesia Business Park

To zespół czterech budynków biurowych i handlowych zlokalizowanych na dawnych terenach huty Baildon przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Za projekt odpowiadało Biuro Architektoniczne Medusa Group. Projekt został oddany do użytku w 2018 roku. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum miasta, dobra infrastruktura komunikacyjna oraz punkty usługowe wewnątrz kompleksu sprawiają, że Silesia Business Park uznawana jest za miejsce atrakcyjne i komfortowe.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności