Jak wygląda proces wynajmu mieszkania?

Proces najmu mieszkania posiada kilka etapów, do których właściciel chcący zabezpieczyć swój interes musi odpowiednio podejść. W pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego klienta będziemy poszukiwać na nasze mieszkanie. Następnie będziemy przygotowywali mieszkanie pod dany awatar klienta tzn. student, singiel, młoda para, pracownicy. W procesie przygotowywania mieszkania bardzo ważną sprawą poza funkcjonalnością mieszkania jest zagwarantowanie bezpieczeństwa przyszłym najemcom. Mam na myśli takie kwestie jak poprawnie skręcone meble, odpowiednio zamontowane elementy w mieszkaniu oraz prawidłowo funkcjonujące sprzęty. Kolejnym etapem jest oferowanie mieszkania w szybkim skrócie przygotowanie mieszkanie do tzw. homestagingu w celu podniesienia atrakcyjności danego mieszkania, następnie wykonanie profesjonalnych zdjęć, przygotowanie atrakcyjnego opisu i wrzucenie na odpowiednie portale ogłoszeniowe. W tym przypadku możemy również wyprzedzić konkurencję nie szablonowymi sposobami takimi jak wywieszenie plakatu z ogłoszeniem za oknem lub wywieszenie oferty w najbliższej uczelni lub dużym zakładzie pracy.

Po pierwszy telefonach umawiamy najlepiej w ciągu jednego dnia potencjalne osoby aby nie tracić czasu na ciągłe dojazdy. Po pierwszych rozmowach oraz wstępnej kwalifikacji umawiamy się ponownie z zainteresowanym klientem w celu przeanalizowaniu umowy, uzyskaniu odpowiednich dokumentów, sprawdzenie wysokości dochodu z ostatnich miesięcy, sporządzeniu protokołu wraz z dołączonymi zdjęciami, pobraniu kaucji oraz wydania kluczy.

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności