Jak się przygotować do zakupu mieszkania?

Aktualnie Polski rynek nieruchomości jest jedną z najlepszych form przechowywania swoich pieniędzy. Polacy są narodem dążącym do pozyskania nieruchomości, którą będą mogli użytkować do końca życia. Wiąże się to przede wszystkim ze spełnieniem marzeń, spokojem ducha  jak i radością czerpaną z chęci posiadania tzw. wymarzonego gniazdka.

W poniższym artykule zajmiemy się najważniejszymi zagadnieniami, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania, lokalu, domu bądź każdej innej formy nieruchomości.

Jeżeli jesteś częstym gościem tego bloga to z pewnością wiesz, iż Polski jak i zagraniczny rynek nieruchomości nas ogromnie ciekawi.

„Mieszkania -Silesia„ to firma, która od wielu lat działa na śląskim rynku nieruchomości. Nasza pasja i miłości do terenów na których się wychowaliśmy, przerodziła się w prężnie rozwijający się biznes . Przynosi on nie tylko dochód, ale również dziesiątki zadowolonych klientów, którzy cenią sobie nasz upór i determinację w reprezentowaniu ich interesu .

Poniżej przedstawię i pomogę Ci przejść proces zakupu nieruchomości, abyś w każdej chwili mógł stwierdzić, że czas poświęcony na przeczytanie mojego artykułu nie był czasem straconym . Jednak w przypadku, gdy nie czujesz się w tym aspekcie zbyt pewny i nie masz poczucia iż pozyskany lokal będzie Cie w 100% satysfakcjonował zadzwoń do mnie i przedstaw swoje oczekiwania. Oszczędzimy Twój czas do maksimum i przede wszystkim sfinalizujemy transakcję w każdym punkcie z pełnym profesjonalizmem .

Weź telefon do ręki i dzwoń śmiało ? 720 899 972

Bądź napisz : kontakt@mieszkania-silesia.pl

Jesteś gotowy na dawkę informacji ? Przygotuj kubek herbaty bądź jak wolisz kawy, usiądź wygodnie i wczytaj się w nasze porady.

 

Jak już zdradziłem na początku, przedstawię krok po kroku jak przygotować się do zakupu nieruchomości, na co zwrócić szczególna uwagę, jak i pomogę w przygotowaniu dokumentacji. Zdecydowałeś się na zakup: mieszkania, domu, nieruchomości pod wynajem, w pierwszej kolejności oszacuj swoje możliwości finansowe.

Wiem, że dla większości osób priorytetem jest lokalizacja oraz metraż, jednak zbyt wygórowane oczekiwania zdecydowanie Cię przerosną. Jeżeli posiadasz duże zaplecze gotówki, którą możesz zainwestować, to skracasz proces zakupu, ale  oczywiście nie zwalnia Cię to  z konieczności wyliczenia tzw.  kosztów całościowych, na które składają się:

– opłaty notarialne i wszelkiego rodzaju opłaty transakcyjne

– ubezpieczenie i prowizję

– a w ostateczności koszty utrzymania nieruchomości .

W przypadku osób, które podchodzą do zakupu nieruchomości za pomocą kredytu hipotecznego dodatkowo muszą:

– uwzględnić wkład własny, który zazwyczaj stanowi 20 % wartości kredytu

– oraz raty zaciągniętej pożyczki

 

Weź pod uwagę koszty utrzymania bieżącego. Nie wyzeruj swojego licznika, tylko po to by posiadać parę metrów więcej.

W tym kroku, po uwzględnieniu niezbędnych informacji o Twoim zapleczu finansowym wraz z aktualnymi dochodami, sprecyzujemy do zakupu jakich lokalów możesz przystępować .

To jest ten czas, w którym już wiemy jakiego metrażowo szukamy mieszkania, uwzględniając oczywiście równocześnie lokalizację . Jak już pewnie wiesz, im atrakcyjniejsza lokalizacja tym droższy metr kwadratowy lokalu . Chcesz mieszkać w centrum miasta bądź wybrać teren blisko zieleni równocześnie bezpieczny dla rodziny niestety musisz przygotować się na większe koszty .

Czynnikiem, który ma ogromny wpływ na wartość rynkowa mieszkania jest dodatkowo jego funkcjonalność . Mam tu na myśli ilość pomieszczeń, ich rozmieszczenie oraz metraż poszczególnych pokoi . Po wielu latach spędzonych z klientami mogę definitywnie stwierdzić, że większość z nich preferuję  nieruchomości, w których uwzględniony jest podział na dwie strefy.

Pierwsza z nich to część prywatna do której zaliczamy pokoje sypialne, druga zaś to pokój dzienny usytuowany w pobliżu kuchni jak i wejścia głównego. Jest to tzw. strefa publiczna.  Proporcje każdego z pomieszczenia również grają ogromną rolę.

 

Znalazłeś odpowiednią lokalizację nieruchomości. Architektura, ewentualne plany rozwojowe osiedla Ci odpowiadają jak i trasy komunikacyjne, które nie sprawią że większość swojego wolnego czasu spędzisz zamknięty w „blaszanej puszce”. Wyszukałeś „perełkę „ , która Ci odpowiada zarówno pod kątem metrażu jak i rozmieszczenia. Oszacowałeś wszystkie koszty związane z początkowymi wydatkami związanymi z zakupem akurat tego mieszkania. Teraz musisz siąść i wliczyć opłaty stałe utrzymania tego konkretnego lokalu. Tak jak wspominałem pamiętaj !!!!! Nie wyzeruj swoich dochodów miesięcznych !!!! Jeżeli tak będzie postaraj się sprawdzić inne rozwiązania w tej okolicy.

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków związanych z zaliczkami, wnioskami składanymi do banku upewnij się, że nieruchomość nie jest obciążona prawnie. Sprawdzenie ksiąg wieczystych, w których zawarte są informację dotyczące :

– adresu jak i wszelkich pomiarów nieruchomości

– dane właścicieli bądź współwłaścicieli

-wpisy dotyczące hipoteki

-prawa przysługujące do nieruchomości osoba innym  niż uwzględnieni właściciele .

Warto poświęcić na ten krok czasu tyle ile będzie to wymagane, sprawdzić wszystkie punkty z księgi wieczystej. Zrób to dokładnie. Nieuregulowana sytuacja prawna nieruchomości, może zabrać ci nie tylko w późniejszym etapie Twój czas, ale przede wszystkim pociągnie za sobą dodatkowe koszty .

 

I jakie wrażenia???? Czy moje podpowiedzi Ci pomogły? Czujesz się na siłach, aby osobiście podjąć pierwsze kroki, które doprowadzą Cię do sfinalizowania zakupu upragnionej nieruchomości? Jeżeli tak to bardzo się cieszę, że chociaż w pewnym stopniu Ci pomogłem, ale w przypadku gdy nie czujesz się na siłach pamiętaj, że czekamy na Twój ruch . Wystarczy, że zadzwonisz, a następnie przy filiżance kawy przedstawisz nam swój problem lub prośbę. Z chęcią Ci pomożemy!!!!

Jeżeli zaciekawiłem Cię tym krótkim wywodem na temat jak postępować podczas wyboru nieruchomości zalecam śledzenie Naszego bloga. W dalszym etapie zajmiemy się sprzedażą nieruchomości, a konkretnie jej przygotowaniem do transakcji, dokumentacją , jak i w ostateczności podpowiem Ci jak zaprezentować lokal, aby stał się atrakcyjna inwestycja .

 

Czekam na Ciebie ?!!!

Udostępnij ten wpis:

Pobierz nasze bezpłatne e-booki

Sprzedaż
nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami

Chcesz pozyskać wiedzę
na temat nieruchomości?

Zapisz się do naszego newslettera!


  Umów się na konsultację!

  Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Umów się na konsultację! Pomagamy na terenie całej Polski.

   Darmowa konsultacja

   Umów się
   na darmową konsultację
   z naszym specjalistą!

    Pobierz nasze
    bezpłatne e-booki!

    Sprzedaż
    nieruchomości

    Zarządzanie
    nieruchomościami

    Dbamy o Twoją prywatność
    Używamy ciasteczek (plików cookie), aby zapewniać lepszą jakość naszych usług i móc obsługiwać zapytania. Klikając „Akceptuję” lub mając włączone pliki cookie, wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności