Inwestowanie
w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości z planem jest korzystne nie tylko na krótką metę, ale także na odległe czasy. Niezależnie od tego, czy chodzi o emeryturę, czy o lepszy start dla dzieci. Warto go mieć i zacząć planować przyszłość swoją i swojej rodziny.
Umów się na bezpłatną konsultację:
    Jedną z możliwości wykorzystania zgromadzonych środków jest inwestowanie w nieruchomości. Jak mogę się na to przygotować? Jak opłacalne mogą być inwestycje w nieruchomości? Czy pomimo wzrostu stóp procentowych nieruchomości nadal są udaną inwestycją?

    Jak zacząć inwestować
    w nieruchomości?

    Zdecyduj o celu i swoich możliwościach. Zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości, musisz najpierw ustalić, dlaczego chcesz kupić mieszkanie.

    Naiwne inwestowanie w nieruchomości, ponieważ większość ludzi to robi lub dlatego, że jest modne, nigdzie Cię nie zaprowadzi. Najważniejszym krokiem jest przeanalizowanie swoich umiejętności i wybranie jasno określonego celu.

    Ustal, czy inwestycja w nieruchomość będzie przeznaczona do użytku prywatnego, pod wynajem, czy w celu podniesienia wartości mieszkania, a następnie sprzedaży - to dobry pomysł na początek.

    Czy warto inwestować
    w nieruchomości?

    Istnieje wiele skutecznych metod inwestowania w nieruchomości, ale nie wszystkie muszą być dla Ciebie odpowiednie. Jak mogę zainwestować w nieruchomości, aby zarabiać pieniądze? Powinieneś najpierw dokładnie rozważyć plan swojej firmy lub to, co chcesz osiągnąć dzięki zakupionej nieruchomości.

    Powinieneś pomyśleć o swoich potencjalnych najemcach, jeśli planujesz zainwestować w nieruchomości na wynajem.

    Warto dokładniej przyjrzeć się rodzajom wynajmowanych mieszkań w mieście, ich lokalizacjach i najemcom. Za pomocą tego rodzaju badania możemy określić, czy inwestowanie w nieruchomości na wynajem będzie opłacalne.

    Przy inwestowaniu w nieruchomości niezbędne jest planowanie, w tym nasze krótko- i długoterminowe cele dla takiego mieszkania. Powinniśmy zastanowić się, czy warto inwestować w nieruchomości w ramach house-flippingu, jeśli celem jest szybka sprzedaż takiego mieszkania i dalsze przynoszenie zysku.

    Budowanie
    majątku

    Ułożenie planu i wybór strategii inwestycyjnej
    Start początkowych inwestycji
    Stopniowe zwiększanie
    inwestycji
    Początek dalszych
    inwestycji

    Jak inwestować w nieruchomości?

    Sprawdzone procedury dla nowych inwestorów

    (na rynku nieruchomości i nie tylko)
    Kapitał
    Wkładaj wystarczająco dużo kapitału w każde przedsięwzięcie, aby uniknąć stresu.
    Zwrot
    Zainwestuj wystarczająco dużo, aby zwrot z inwestycji pokrył zarówno włożony kapitał, jak i czas, który w niego włożysz.
    Monitoring
    Regularnie monitoruj stan swoich inwestycji i reaguj na sygnały ostrzegawcze o katastrofie.
    Rady ekspertów
    Zwróć uwagę na rady ekspertów i ignoruj dokuczliwe głosy swojego ego.
    Unikaj krzykaczy
    Nie stosuj się do rad klakierów i krzykaczy, którzy mają złe pomysły na temat nieruchomości i inwestycji.

    Zalety inwestowania
    w nieruchomości

    Niezależnie od tego, czy zostały nabyte w celach mieszkaniowych, czy finansowych, wartość nieruchomości z czasem rośnie.
    Inwestowanie w nieruchomości wiąże się z minimalnym, a nawet znikomym ryzykiem spadku wartości i utraty zainwestowanych środków, ponieważ ceny mieszkań stale rosną.
    Jakie jeszcze czynniki wpływają na wzrost wartości nieruchomości? Rosnąca inflacja, która nieustannie dewaluuje walutę. W związku z tym jest to jedna z najlepszych strategii zapobiegających spadkowi wartości Twoich pieniędzy.
    Inwestowanie w nieruchomości to fantastyczne podejście do zapewnienia stałego dochodu z wynajmu, szczególnie w przypadku bardzo dochodowych nieruchomości.

    Dlaczego inwestujemy również w kamienice?

    Poza mieszkaniami inwestujemy w coś, czego zapewne więcej na rynku dostępne nie będzie. 

     

    Stare kamienice często znajdują się w centrum miasta lub w sąsiednich dzielnicach. Od dawna wiadomo, że taka pozycja ma znaczący wpływ na cenę za metr kwadratowy.

     

    Wielu potencjalnych nabywców jest zainteresowanych zakupem mieszkania w tego typu konstrukcji ze względu na klimat i charakterystyczny design kamienic. Cegła, solidna konstrukcja, wysokie sufity i okna. Te czynniki łącznie skutkują wysokimi cenami sprzedaży i wynajmu. 

     

    Wyremontowane kamienice mogą służyć jako luksusowe mieszkania!

    Gdzie inwestujemy?

    Poznaj obszar naszego działania!

    Mieszkania Silesia - profesjonalne biuro nieruchomości na Śląsku.

    Naszą przygodę z branżą zapoczątkowaliśmy w Chorzowie, jednak z czasem zdobywając doświadczenie i poszerzając grono partnerów biznesowych, skutecznie poszerzamy swój obszar działania.

    Obsługujemy, zarządzamy lub pośredniczymy w transakcjach mieszkań, domów i nie tylko, na terenie różnych miast. Chorzów, Gliwice, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Tarnowskie Góry, Tychy oraz wiele innych to tylko początek. Aktualnie jesteśmy w stanie podołać każdej inwestycji na terenie całego województwa śląskiego.

    Proces współpracy

    Jak wygląda inwestowanie
    w nieruchomości z zespołem Mieszkania-Silesia?

    1. Przeanalizujemy i zaplanujemy dla Ciebie strategię inwestycyjną.
    2. Znajdziemy i pozyskamy nieruchomości do inwestycji.
    3. Ocenimy nieruchomości, czy spełniają Twoje wymogi.
    4. Przygotujemy plany działania.
    5. Zaprojektujemy i zaaranżujemy wnętrze.
    6. Przeprowadzimy koordynację i nadzór nad pracami.
    7. Zorganizujemy najem lub sprzedaż inwestycji.

    Poszukujesz
    zaufanego partnera
    w branży
    nieruchomości?

    Zapraszamy do kontaktu!