header
Wyszukiwanie zaawansowanie
Your search results

Śląsk – największe inwestycje ostatniej dekady

Autor mieszkania-silesia.pl dnia 24 czerwca 2020
Śląsk – największe inwestycje ostatniej dekady
Komentarze:0

Górny Śląsk – dawniej kojarzony tylko z wydobyciem węgla, dziś wyróżnia go również wysoka atrakcyjność inwestycyjna. Najwyższym poziomem atrakcyjności inwestycyjnej cechują się głównie podregiony o charakterze metropolitalnym. W ostatniej dekadzie, na Śląsku powstało wiele spektakularnych obiektów i przestrzeni, które stanowią swoistą wizytówkę tego regionu. Oto kilka z nich:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Ten niezwykle interesujący obiekt architektoniczny znajdujący się w Katowicach jest wyjątkowym miejscem dedykowanym biznesowym wydarzeniom w Polsce. Do użytku oddany został w 2015 roku, a zaprojektowała go grupa JEMS Architekci. Koszt wybudowania wyniósł 378 mln zł, z czego połowę pokryła dotacja z Unii Europejskiej. Międzynarodowe Centrum Kongresowe to miejsce łączące funkcję konferencyjną, kongresową, wystawienniczą i widowiskową, które pomieści do 15 000 osób. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych, w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych. Wyróżnia się postindustrialną estetyką i użytecznym designem.

Wieżowce KTW

Ten kompleks biurowy mieszczący się w miejscu wyburzonego Budynku Dyrekcji Kolei Państwowych, położony jest w Katowicach przy al. Roździeńskiego 1, obok Spodka i ronda gen. Jerzego Ziętka. Budowa pierwszego wieżowca zakończyła się w 2018 roku. Wieżowiec ten ustanowił nową jakoś przestrzeni, łączącej w sobie funkcje biurowe, usługowe i publiczne. Warto wspomnieć, że w 2019 roku rozpoczęła się również budowa drugiego budynku kompleksu biurowego, który wzniesiony będzie na wysokość 134 metrów.

Arena Gliwice

Ten nowoczesny obiekt, będący halą widowiskowo-sportową zapewnia 17 178 miejsc siedzących i stojących. Nic więc dziwnego, że uznawany jest za jeden z największych obiektów tego rodzaju w kraju. Budowano go 5 lat, a do użytku oddano w 2018 roku. Halę zaprojektowało konsorcjum firm Perbo Projekt i Modern Construction System, autorami hali byli Piotr Rudolf Łabowicz-Sajkiewicz, Marcin Janusz Kulpa i Grzegorz Sowiński. Arena Gliwice to blisko 555 tys. metrów sześciennych do wykorzystania na bardzo wiele sposobów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, śmiało można w nim organizować nie tylko widowiska rozrywkowe, ale także zawody sportowe.

Silesia Business Park

To zespół czterech budynków biurowych i handlowych zlokalizowanych na dawnych terenach huty Baildon przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Za projekt odpowiadało Biuro Architektoniczne Medusa Group. Projekt został oddany do użytku w 2018 roku. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum miasta, dobra infrastruktura komunikacyjna oraz punkty usługowe wewnątrz kompleksu sprawiają, że Silesia Business Park uznawana jest za miejsce atrakcyjne i komfortowe.

Udostępnij

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Porównaj