header
Wyszukiwanie zaawansowanie
Your search results

Inwestowanie w nieruchomości na Śląsku – które miasto najlepsze?

Autor mieszkania-silesia.pl dnia 19 czerwca 2020
Inwestowanie w nieruchomości na Śląsku – które miasto najlepsze?
Komentarze:0

Posiadając pewien kapitał wiele osób zastanawia się, co z nim zrobić by sam mógł na siebie zarabiać. Pieniądz może tracić na wartości, a możliwości finansowe indywidualnych osób zmieniać się w zależności od sytuacji ekonomicznej danego kraju, dlatego warto zastanowić się nad zainwestowaniem zebranych środków pieniężnych. Bardzo pomocny okazuje się być rynek nieruchomości, który oferuje ogrom możliwości. Inwestycja w nieruchomości jest jedną najbardziej opłacalnych i najczęściej wybieranych sposobów na zagospodarowanie nadmiaru gotówki.

Jaki region w Polsce jest najbardziej atrakcyjny i posiada najlepsze perspektywy inwestycyjne? Według licznych badań przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny, w ścisłej czołówce znajduje się obszar Górnego Śląska. To region o wyższych stopach zwrotu i niższych cenach nieruchomości w porównaniu do pozostałych krajowych metropolii. Nie należy zapominać również, że obszar śląska jest najludniejszym obszarem miejskim w Polsce, a więc potencjalnie największym rynkiem najmu. Bliskość położenia miast oraz doskonała komunikacja między nimi pozwalają traktować rynek jako całość, choć należy wyodrębnić kilka lokalnych jednostek miejskich, które zasługują na więcej uwagi. Oto one:

Chorzów

Oferowana cena mieszkań to średnio 3,4 tys. zł za metr kwadratowy, a średnia stawka najmu ponad 29,6 zł. 12 miesięcy wynajmu pozwala uzyskać 10,42% zwrotu z inwestycji. Na wysoką atrakcyjność Chorzowa w dużej mierze wpływa lokalizacja. Droga z centrum tego miasta do Katowic jest dużo krótsza w porównaniu z drogą z niektórych dzielnic stolicy tego województwa, pokonanie tego dystansu nie przekracza 20 minut.

Gliwice

To miasto również zwraca uwagę inwestorów stosunkowo niskimi cenami nieruchomości i dużym napływem ludności, co wiąże się dużym popytem mieszkaniowym. Studentów przyciąga Politechnika Śląska, a w sferze ekonomicznej swoje siedziby mają duże firmy, związane m.in. z przemysłem  motoryzacyjnym i ceramicznym. Średnia cena za metr kwadratowy to około 4,1 tys. zł, a średnia stawka najmu wynosi 31 zł za metr kwadratowy. Realny procent stopy zwrotu kształtuje się na poziomie 8,98%.

Katowice

Choć Katowice wyróżniają się największymi cenami mieszkań i czynszu za wynajem, zainteresowanych zakupem mieszkań nie brakuje. Stolica górnego śląska dynamicznie się rozwija, przybywa coraz to więcej nowych nieruchomości. Przeznaczając lokal na wynajem, można uzyskać średnio 36,7 zł za metr kwadratowy, co oznacza rentowność na poziomie 6,58% w skali roku.

Warto przyjrzeć się bliżej tematowi inwestowania w nieruchomości na Śląsku. Takie rozwiązanie bez wątpienia stanowi pewną i bezpieczną lokatę kapitału, która w dłuższym okresie czasu przyniesie właścicielowi nieruchomości satysfakcję i stabilne dochody.

Udostępnij

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Porównaj