header
Wyszukiwanie zaawansowanie
Your search results

Dlaczego oraz kiedy warto sprzedać nieruchomość poniżej wartości

Autor silesia dnia 27 maja 2019
Dlaczego oraz kiedy warto sprzedać nieruchomość poniżej wartości
Komentarze:0

Temat jest zdecydowanie kontrowersyjny dlatego zastanawiałem się czy ten wątek poruszać, ale jako silesia mieszkania pomagamy również osobom, które borykają się z problemami finansowymi wyjść z długów i stanąć takiej osobie na przysłowiowe “nogi”. Bardzo często zdarza się, że jedynym i najbardziej opłacalny wyjściem jest sprzedaż swojej nieruchomości.

Nie jest to tajemnicą, że rozstanie się z naszym domem lub mieszkaniem wiąże się z kwestiami emocjonalnymi oraz mentalnymi dlatego tak trudno podjąć decyzję o jej sprzedaży. Nie jednokrotnie w takie nieruchomości osoby się wychowywały dostając je w spadku. Dlatego warto dokładnie przeanalizować wszystkie za oraz przeciw i podjąć słuszną decyzję. Przez cały okres spotkaliśmy się z wieloma scenariuszami, które kończyły się różnie. Czasami udało się szczęśliwie poukładać a czasami kończyło się wręcz tragicznie.

Poniżej przedstawiam rozwiązanie, które wielu osobom powinno otworzyć oczy, szczególnie tym którzy kurczowo trzymają się swojego mieszkania. Zakładamy, że mieszkanie jest warte 180 tysięcy i za tyle je wystawiamy w zależności od lokalizacji, jego stanu oraz samego cyklu gospodarczego finalizacja sprzedaży może zostać osiągnięta nawet do kilkunastu miesięcy. Przez ten okres dług który aktualnie posiadamy może wzrosnąć o kolejne kilka lub kilkanaście tysięcy. Bardzo często takie osoby mają problem z płynnością finansową dlatego pobierają kolejne kredyty w coraz droższych instytucjach (chwilówki, parabanki), aby regulować aktualne zadłużenie. Prawda jest taka, że takie osoby coraz bardziej zaciskają sobie pętle na szyi i tym samym zwiększają długi. Jeżeli w końcu po kilku miesiącach uda się znaleźć chętnego na kupno zadłużonego mieszkanie(np. w spółdzielni) dodatkowe zobowiązania oraz odsetki zaciągnięte przez ten okres przewyższają wartość mieszkania i tym samym jesteśmy wciąż zadłużeni. Bardzo często zdarza się, że klienci dostają kary umowne, są wypowiedziane umowy, aż w końcu mieszkanie trafia do kancelarii oraz komornika. Koniec końców taka osoba nie dostanie nic z takiego mieszkania ponieważ po licytacji będzie trzeba opłacić komornika, kancelarie, windykatorów oraz wierzyciela.

Jeżeli byśmy tą samą nieruchomość wystawili po 140-150 tysięcy możemy ją upłynnić zdecydowanie szybciej nie narażając się na te wszystkie koszty, które zostały wyżej opisane.

Zyskujemy pieniądze, zdrowie oraz spokój psychiczny co przekłada się na relacje z bliskimi i możliwość szybszego odbudowania swoich strat oraz rozpocząć życie od nowa.

Udostępnij

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Porównaj